Sádrokarton

Systémy suché vnitřní výstavby Rigips jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích bytových, občanských a průmyslových staveb. Technologický vývoj posunul využití klasických sádrokartonových konstrukcí do popředí pro své protipožární, akustické, tepelně izolační a stavební vlastnosti.

Sádrokartonové konstrukce nabízíme vě všech provedeních jako jsou standartní, voděodolné, protipožární, akustické, do příček osazujeme zárubně a také stavební pouzdra pro posuvné dveře. Dále nabízíme provedení atypických konstrukcí a designových prvků jako například oblouků, nik či regálů.

Naše společnost samozřejmě vlastní všechna osvědčení a certifikáty, potřebné pro certifikovanou montáž sádrokartonových konstrukcí. V případě jakýchkoli dotazů či konzultací se nás neváhejte kontaktovat.

Příčky

Zobrazit galerii Skrýt galerii

Sádrokartonové příčky Rigips jsou nenosné interiérové dělící konstrukce, oddělující jednotlivé prostory uvnitř budov.

Sádrokartonové příčky Rigips jsou nenosné, samonosné interiérové dělící konstrukce, určené ke členění interiérů na jednotlivé místnosti. Splňují jak estetické tak i stavebně fyzikální požadavky, které jsou na ně kladeny.

Základními výhodami jsou: nízká hmotnost, rychlý postup výstavby.

Konstrukce příčky Rigips je provedena buď z dřevěných hranolů, nebo ze systémových tenkostěnných profilů z pozinkovaného plechu. Jednoduché, dvojité nebo trojité opláštění tvoří sádrokartonové desky RB (A), při vyšších požadavcích na požární odolnost desky RF(DF). Pro prostory se zvýšenou vzdušnou vlhkostí jsou určeny impregnované desky RBI (H2) nebo i impregnované protipožární desky RFI (DFH2). Do dutiny příčky se obvykle vkládá akustická minerální izolace.

Podhledy

Zobrazit galerii Skrýt galerii

Sádrokartonové podhledy Rigips jsou nenosné interiérové konstrukce, montované pod nosné stropy budov.

Zavěšené podhledy vytvářejí dutinu mezi podhledem a nosným stropem. Opláštění stropů je namontováno kontaktně na nosný strop.

Podhledy Rigips splňují jak estetické tak i stavebně fyzikální požadavky, které jsou na ně kladeny. Základními výhodami jsou: nízká hmotnost, rychlý postup výstavby.

Podlahy

Zobrazit galerii Skrýt galerii

Suché podlahy Rigidur jsou vhodné do všech bytových a občanských staveb s běžným provozem. Používají se v novostavbách i při rekonstrukcích starého bytového fondu. Jsou výhodné zejména pro řešení střešních nástaveb a pro vytvoření obytného podkroví v půdních vestavbách. Rigips podlahy spadají i s daným příslušenstvím do systémového řešení, které poskytují záruky a výhody pro zákazníka.

 

 

Zpět na hlavní stránku